Home » новини » Миряни УГКЦ мають нового покровителя – блаженномучиника Володимира Прийму

Миряни УГКЦ мають нового покровителя – блаженномучиника Володимира Прийму

мощі блжмч. Володимира Прийми

Близько 20 тисяч вірних взяло участь у першій Всеукраїнській прощі до Страдчу, що на Львівщині, присвяченій памяті страдецьких блаженних мучеників – о. Миколая Кондрата і дяка Володимира Прийми, Дню мирянина та Року віри.

На початку паломництва студенти Львівської духовної семінарії Святого Духа та Чортківської дяківсько-катехитичної академії ім. Священномученика Григорія Хомишина співали Молебень та співом супроводжували пішу ходу до Страдецької гори. Після цього розпочалася Архиєрейська Літургія на початку, якої владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав Декрет Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, про проголошення Блаженного мученика Володимира Прийми покровителем мирян УГКЦ.

  Участь у Літургії, яку очолив Першоієрарх взяли взяли Єпископи Синоду УГКЦ та Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон

  «Лише Бог є блаженним і живе у повноті безмежного і досконалого щастя. Він єдиний блаженний і може вчинити такою людину, яка його шукає і до якої Він зближається у своїй спасительній дії», – сказав Глава УГКЦ під час проповіді (відео) на Архиєрейській Божественній Літургії. За словами Предстоятеля УГКЦ Христос відкриває нам своє Царство і Він є той, хто приходить, щоб спати те, що загинуло. Блаженніший Святослав закликав усіх жити і діяти згідно Христового навчання. Тому, за його словами, не потрібно боятися бути «голодними і спраглими Христа», а треба мати відвагу бути «переслідуваним за Боже слово і Божу науку». «Треба мати відвагу відкритися на це блаженство для того, щоб Бог вчинив нас блаженними діяннями Святого Духа», – закликав він.

  Як зазначив Глава Церкви, Страдецька гора є українською горою блаженств. І тому саме тут  Христос, устами свого Божественного Євангелія, проголошує Добру Новину і роздає свої блаженства. «Сьогодні ми проголосили блаженним одну промовисту особу – Блаженного мученика Володимира Прийму, який проживав і молився, співав Богові у Страдчі. Тут він віддав своє життя, будучи переслідуваним за правду. Тому його приклад – особливий і важливий для християн нашого часу», – сказав проповідник. За його словами, Євхаристійний Христос, через служіння священика, ішов потішати засмучених, годувати голодних, втирати сльози плачучим і нести, можливо, останню радість, яку людина могла отримати у своєму земному житті. «Дяк Володимир не маючи жодного обов’зку пустився  дорогу за своїм душпастирем, не лишив його самого.  Він не побоявся бути зневаженим і, навіть, убитим. Тому він сповнився божественного вічного життя і Церква проголосила його блаженним – тим, який віднайшов дорогу до Бога і сам її пройшов, а сьогодні бере участь у вічному блаженстві єдиного Бога у трьох особах», – додав Верховний Архиєпископ УГКЦ.

  Адже, як сказав Глава Церкви, Христос каже, що кожен хто терпить, задля правди Христової, вже сьогодні має передсмак і відчуття присутності вічного блаженного Царства Небесного.

  Слід відзначити, що по завершенні Архиєрейської Літургії Блаженніший Святослав поспілкувався із журналістами. (відео)

джерело: Департамент інформації УГКЦ

 

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 6Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3823Reads last week:
  • 54396Total visitors:
  • 4Visitors today:
  • 1140Visitors last week: