Home » новини » 26 червня відбудеться Перша Всеукраїнська проща мирян до Страдчу

26 червня відбудеться Перша Всеукраїнська проща мирян до Страдчу

  УГКЦ 26 червня організовує Всеукраїнську прощу до відпустового центру у с. Страдч, що на Львівщині, присвячену пам’яті блаженних о. Миколи Кондрата та дяка Володимира Прийми. Паломництво очолить Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук).

  Очікується, що під час прощі він офіційно проголосить блаженного Володимира Прийму покровителем мирян та закладе камінь під забудову унікального відпустового центру.

  Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові розповіли організатори паломництва о. Василь Білаш, голова комісії УГКЦ у справах мирян, о. Іван Колтун, парох храму Успіння Пресвятої Богородиці в Страдчі та активний мирянин Зенон Боровець – доцент Національного Університету Львівська Політехніка.

  Як наголошували промовці, Всеукраїнська проща до Страдча насамперед ставить за мету поширити культ мучеників мирян.

  «Миряни – це основне тіло Церкви, бо духовенство складає меншість. Вони мають місію освячувати світ і поширювати у світі Боже Царство», – зазначив о. Василь Білаш.

  Священик повідомив, що під час прощі Глава УГКЦ проголосить блаженного Володимира Прийму покровителем мирян. Під час Божественної Літургії його мощі будуть урочисто виставлені на вівтар.

  «Володимир Прийма знав про небезпеку, але він хотів врятувати життя старшому за віком священику. Як знаємо, йому це не вдалося зробити. Він загинув. Приклад мученицької смерті Володимира не одинокий. Ми маємо Пратулинських мучеників, маємо приклад давніх мучеників-мирян Бориса і Гліба. Їхні приклади вказують нам, як мирянин може освячувати цей світ», – сказав він.

  Парох храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Іван Колтун розповів, що проща розпочнеться із с. Ямельна, місця мученицької смерті блаженних о. Миколи Кондрата і дяка Володимира Прийми. Біля могильного насипу духовенство відслужить молебень. Згодом Патріарх Святослав (Шевчук) відправить Службу Божу та посвятить камінь під забудову «Відпустового центру Львівської архиєпархії УГКЦ».

  За словами священнослужителя, нині тільки розробляється концепція зведення центру. Планується, що там побудують церкву, готель для паломників, харчовий блок. Яворівська влада вже видала акт на землю, духовенство зараз розробляє статут майбутнього центру і збирає кошти на реалізацію цього проекту. Священики сподіваються, що під час прощі вдасться зібрати частину грошей.

  Відпустовий центр у Страдчі є особливим місцем для усіх греко-католиків. Як зауважив Зенон Боровець, у Страдчі знаходиться єдиний у Західній Україні печерний монастир такого типу, який зберіг автентику ХІ ХІІ століть, а також чимала збірка ще не досліджених ікон.

  «Значення Страдча випливає зі значення статусу відпустового місця. Його святість сягає найдавніших часів. Ще коли в ХІ столітті тут заснували печерний монастир, це місце вже було обрано Богом. Воно освячено кров’ю тих мучеників, які загинули від рук хана Батия. Страдч є також унікальний тим, що у 1936 році Папа Пій ХІ надав цьому прочанському місцю повний відпуст на кожен день у році. Грушів, для прикладу, має кілька днів відпусту на рік, Глиняни – 5-6 днів на рік, у Зарваниці, знаємо, відпуст починається на Юрія і на Покрову завершується. А у Страдчі, згідно з цією грамотою, маємо кожен день у році», – наголосив активний мирянин УГКЦ.

джерело: РІСУ

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 3Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3820Reads last week:
  • 54394Total visitors:
  • 2Visitors today:
  • 1138Visitors last week: