Home » духовні вправи » Відбулися Духовні Вправи для жінок в Одесi

Відбулися Духовні Вправи для жінок в Одесi

   DSCN0222З 19 по 21 квітня цього року з Божою поміччю здійснилася давно задумана ідея проведення духовних вправ св. Ігнатія Лойоли для дівчат і жінок в м. Одеса, вправ, які, як каже св. Ігнатій, «є найкращою річчю в цьому житті,.. для того, щоб людина змогла добре використати своє життя, дати гідні плоди і бути допомогою для інших».

   Духовні вправи відбулися під керівництвом о. Фернандо Браво, ВС, який власне їх проповідував, і сестер Служебниць Господа і Діви Марії з Матара, що перебувають на місії в Одесі, допомагаючи йому як асистенти. Учасницями духовних вправ були парафіянки храмів св. Андрія Первозваного і св. Архистратига Михаїла, що знаходяться у м. Одеса, а також одна жінка з м. Южного.

   Учасники були дуже гостинно прийняті отцями і працівниками молодіжного центру Дон Боско, яким опікуються отці Згромадження св. Франциска Салезького, заснованого св. Іваном Боско, великим італійським святим і запальним апостолом дітей та молоді, що одного просив у Бога: Da mihi animas, cetera tolle – «Дай мені душі, все інше забери». Мали надзвичайно цінну можливість протягом цих двох днів молитися у каплиці святого, в якій, крім того, зберігається частинка мощей св. Доменіка Савіо, хлопця 15 років, який у своєму житті керувався гаслом «Краще померти, ніж згрішити».

   Вперше в Одесі відбуваються духовні вправи, хоч на інших місіях отців та сестер Воплоченого Слова, а особливо в м. Івано-Франківську, вони вже стали традиційними; є надія, що буде так і в Одесі. І як на перший раз, були досить чисельними духовні вправи: учасниць, що були від початку до кінця було 11; були й інші, які через певні проблеми пов’язані з навчанням, роботою чи сімейними обставинами не змогли, на жаль, взяти повну участь у духовних вправах, і приєдналися до них згодом, але цей факт ясно свідчить про те, якою сильною є жага людини за тим духовним, яке часто-густо серед побутових клопотів і турбот десь губиться, хоч саме воно, те духовне, повинно стояти у нас на першому місці. Бо «яка користь людині з того, що світ весь здобуде, а душу свою занапастить?».

   Вражає те, як людина прагне знайти Бога, хоча не має вражати, бо «Бог створив людину для себе і її серце неспокійне, поки не спочине у Ньому» (св. Августин). Красномовним свідченням цього є одна з учасниць, яка, не маючи змоги залишити роботу на ці два дні, показавши щиру любов до Бога і велику силу волі, приходила зранку перед тим, як іти працювати, і потім по вечорах – після того як закінчився робочий день, десь о 9 год…

   Являючи собою впорядковану послідовність роздумувань і контемпляції, – які власне називаємо вправами, –мають за мету допомогти тому, хто їх робить, побачити і відкрити волю Божу щодо його життя, допомогти людині відкрити і пізнати те, що Бог приготував для неї, таким чином, щоб людина могла впорядкувати своє щоденне життя і прийняти важливі рішення згідно з Божим планом спасіння.

   Отож, за словами о. Фернандо, «це вперше сталося так, що закінчили духовні вправи більше учасників, ніж починали». На початку було 11, а на святковій вечері, де, як за традицією буває у нашій Чернечій Родині, співали пісні і просто ділилися враженнями, було вже 16 учасниць і ще деякі запрошені гості.

   Дякуємо Богові і всім тим, хто прилучився до організації цих духовних вправ. Не занедбуймо цієї доброї духовної практики, не залишаймо наші душі без поживи!

Сестри СГДММ, Одеса

This slideshow requires JavaScript.

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 3Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3820Reads last week:
  • 54394Total visitors:
  • 2Visitors today:
  • 1138Visitors last week: