Home » новини » В Івано-Франківську завершився «Тиждень за життя» (25-31 березня)

В Івано-Франківську завершився «Тиждень за життя» (25-31 березня)

   Проведення низки масштабних публічних акцій на Прикарпатті ініціювали активісти Громадської організації “Івано-Франківський Християнський Рух за життя”, які ставлять собі за мету захист людського життя від моменту його зачаття в лоні матері і до природньої смерті, тобто іншими словами, виступають проти абортів, що є нагальною проблемою сучасної України, та евтаназії, яка стає все більш модною в країнах Європи та Америки. Подібні Тижні за життя відбулися і в інших областях України (наприклад, у Тернополі, Львові та Рівному).

Детальніше про всі акції “Тижня за життя”

   У понеділок, 25 березня, в рамках проведення Тижня за життя в Івано-Франківську пройшла молитовна хода вулицею Сахарова попри Міський пологовий будинок та Обласний перинатальний центр до церкви Різдва Пресв.Богородиці по вул. Чорновола. Під час ходи її учасники молилися Хресну дорогу ненародженої дитини та роздумували про гірку долю тих жінок, які добровільно чи примусово, чи з невідання і браку інформації позбавили життя дітей в своєму лоні. Розважання на стаціях давали семеро священиків Івано-Франківського деканату, а сам текст Хресної дороги озвучили члени молодіжних спільнот міста.

   У середу, 27 березня, активісти Руху за життя провели кілька зустрічей з молоддю: в кінотеатрі «Люм’єр», в Технічному університеті нафти і газу та Прикарпатському університеті ім.В.Стефаника. В кінотеатрі «Люм’єр» 140 старшокласників та студентів місцевих вузів взяли участь у перегляді та обговоренні документального фільму «Обери життя». Побачене у фільмі дітям коментували лікар-гінеколог Валентина Казьмірук, священик о.Руслан П’яста, голова комісії у сфері охорони здоров’я Івано-Франківської архієпархії УГКЦ та Катерина Говера, заступник голови Молодіжноїадміністрації ІФ ОДА.

   Перед півсотнею студентів Технічного університету нафти і газу виступили священик, ліцензіат з біоетики о.Йосафат Бойко, ВС, монахиня, ліцезіат з філософії с.Марія від Хреста та мирянин ІІІ Чину ВС, активіст Руху за життя Мирослав Возняк. Вони говорили з молоддю про цінність людського життя і дошлюбну чистоту, закликали студентів приєднуватися до Руху за життя.

   У Прикарпатському університеті перед студентами, які майже вщерть заповнили актову залу виступили о.Руслан П’яста, с.Марія від Хреста, Валентина Казьмірук та Любомир Стринаглюк, голова ГО «ІФХ Рух за Життя». В ході дискусії всі 400 присутніх молодих людей віддали свій голос на захист життя ненароджених дітей та активно включилися в дискусію, ставлячи багато запитань активістам Руху за життя: про контрацепцію, планування сім’ї, моральні аспекти штучного переривання вагітності. Після зустрічі «Івано-Франківський Християнський Рух за Життя» поповнився новими симпатиками, які заявили про своє бажання надалі долучатися до всіх акцій громадської організації та поширювати «ідеологію pro life».

   Також у середу, 27 березня, упродовж трьох годин, з 12.00 до 15.00 тривало молитовне стояння перед Івано-Франківським міським пологовим будинком, в якому розміщується також і один з найбільших в області абортаріїв. Координаторами цієї молитовної акції були миряни ІІІ Чину Воплоченого Слова – Мирослав Возняк та Роман Гриник, підтримали акцію члени спільноти «Матері в молитві» та монахи ЗВС: провінційний настоятель згромадження о.Фернандо Браво з братами-новиками очолив молебень до Найсвятішого Серця. Молитовне стояння перед абортарієм на вул. Чорновола підтримав також капелан Угорницької школи-інтернату та Івано-Франківської центральної клінічної лікарні (що по вул. Мазепи) о.Андрій Кашецький, який спільно з учасниками акції відправив Молебень до Пресвятої Богородиці.

   Ще дві зустрічі з молоддю відбулися у четвер, 28 березня. В Івано-Франківському фінансово-комерційному кооперативному коледжі імені С. Граната з о.Йосафатом Бойком, ВС, лікарем-гінекологом Валентиною Казьмірук та юристом «Івано-Франківського Християнського Руху за життя» Іваном Куриляк. А в Медичному коледжі зустріч зі студентами провели о.Руслап П’яста та Любомир Стринаглюк.

   Важлива акція в рамках «Тижня за життя» відбулася 28 березня в Івано-Франківській Духовній семінарії. На круглий стіл «Правове врегулювання штучного переривання вагітності в законодавстві України» прибули народні депутати України Олександр Сич, Руслан Марцінків та Руслан Зелик, депутати обласної ради Ярослав Ткачівський та Сергій Адамович, депутат міської ради Сергій Борзов, заступник начальника обласного управління юстиції Володимир Ковальчук, акушер-гінеколог Центральної міської клінічної лікарні Лідія Вовчук, голова ГО «Сонячний голос (Канада) Олександра П’яста, голова ГО «Громадський інститут аналітики» Віталій Перевізник, інші громадські діячі, педагоги, медики, журналісти місцевих мас-медіа. Після виступу митрополита Івано-Франківського УГКЦ архієпископа Володимира Війтишина пропозиції щодо внесення змін в конкретні статті українського законодавства озвучив юрист Руху за життя Іван Куриляк. В ході активної дискусії депутати Верховної ради зауважили, що захист ненароджених дітей прописаний окремим пунктом в Програмі захисту українців ВО«Свобода». За основу внесення змін взято законодавство сусідньої католицької Польщі, де аборти заборонені з 1993 р. Депутати запевнили активістів Руху за життя та всіх присутніх на круглому столі, що беруться за справу лобіювання Закону про заборону абортів в Україні та всебічно сприятимуть громадським ініціативам, спрямованим на захист ненароджених дітей.

    Справа це нелегка і потребує не лише людського, але й наприродного, Божого втручання. Щоб його вимолити, активісти Руху за життя спільно з членами Спілки Християнського Відродження (голова Богдан Марчук) зібралися в п’ятницю, 29 березня, в Катехитичному центрі, що біля Архікатедрального собору св.Воскресіння, де відбувся екуменічний молебень.

   У вихідні, 30 і 31 березня, в рамках Тижня за життя пройшли молодіжні заходи, зокрема спортивна естафета «Молодь проти абортів» в парку ім.Т.Шевченка та флеш-моб «За життя» на Вічевому майдані. Ці акції засвідчили активну та небайдужу позицію молоді у справі захисту ненароджених дітей та дали надію на те, що нове покоління українців більш свідомо та відповідально ставиться до людського життя як Божого дару.

   Мар’яна Стринаглюк

This slideshow requires JavaScript.

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 6Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3823Reads last week:
  • 54396Total visitors:
  • 4Visitors today:
  • 1140Visitors last week: