Home » Uncategorized » Історія засунвання Згромадження “Воплоченого Слова”

Історія засунвання Згромадження “Воплоченого Слова”

Чернеча Родина Воплоченого Слова започаткувалася в Аргентині 25 березня 1984 р., та була заснована о. Карлосом Міґелем Буелою, з наміром наслідувати Ісуса Христа обітами убогості, чистоти та послуху, а також четвертим обітом «марійського рабства» згідно духовності св. Людодовіка Марії Гріньйон де Монфорт.

templo

Матірний храм ЗВС в Мендоза, Аргентина.

Отець Буела так розповідає про ласку заснування, отриману від Бога для того, щоб заснувати Згромадження Воплоченого Слова:
«У неділю 3 травня 1981 року я сповідав у старій каплиці парафії «Владичиці Вервиці» у Вілла де Проґресо (область Буенос-Айреса). Здається, що це було перед Службою Божою, в 11 год. Я бачив велику кількість каяників, яким я один міг приділити лише по декілька хвилин. Тоді мені прийшла думка про необхідність мати при парафіях спільноти священиків, яку я одразу відкинув, як розсіяння. Після обіду і сієсти в домі моїх батьків я повернувся на парафію. Вже у парафіяльному домі, приблизно між 17 та 18 годинами, мені прийшла думка, що я мав заснувати монаше згромадження. Прийшла з такою впевненістю, що я ніколи не сумнівався, ані не міг сумніватися, що саме Бог хотів цього.
Але все одно я зробив розпізнання духів, щоб проаналізувати, чи була якась попередня причина, яка могла б викликати цю думку. І не знайшов її… Одразу подзвонив по телефону отцю Карлосу Лохойї, щоб розповісти йому про те, що сталося.
Отця Лохойю я знав з 6 років, з ним ми стали друзями з 9 років, потім він навчив мене прислуговувати на Службі Божій. Наступного дня о. Лохойя подзвонив, щоб запитати, чи я знаю, що за день був учора. «Так, – сказав я йому, – неділя 3 травня». «Але яке свято?» «Не пам’ятаю», – відповів я. «Свято Господа де Ля Кебрада», – сказав він. Це щасливе співпадіння принесло нам ще більшу радість, бо ми мали велике почитання Господа де ля Кебрада, і багато разів проповідували там Духовні Вправи, які мали великі плоди священичих та монаших покликань» (о. Буела).
Наступний та необхідний крок – представляти пропозицію церковній владі:
«Ми мали знайти Єпископа, який затвердив би цей проект… ним став Владика Лев (Крук), Єпископ Сан-Рафаелю, в провінції Мендоза, Аргентина» (о. Буела).

Kruk

єп. Лев Крук

   Монаший досвід було започатковано в маленькій та скромній єпархії Сан-Рафаелю(Аргентина), яка знаходиться у мальовничому регіоні півдня провінції Мендоза, дуже близько до гірського кордону Андеса. Початок співпав зі святом Благовіщення 25 березня 1984 р. (за лат. Календарем), в день, коли всі єпископи світу разом із Папою посвятили увесь світ Непорочному Серцю Марії.

   Перші роки (1984-1988) були прожиті інтенсивно, із завзяттям та ентузіазмом, які властиві новому ділу Святого Духа. Тільки один рік після заснування, одна пожертва нам дозволила жити повним монашим життям так, як і хотілося: ми купили маленьку власність– садибу «Ля Фінка», в Ель Толедано (Сан-Рафаель), що була призначена бути Матірним домом нового Згромадження; а вже з апробацією єпископа Сан-Рафаелю, була заснована на цій території – «Вілла де Люхан». Перша Служба Божа була відслужена 22 лютого 1985 року, на свято Престола св. Петра.
Потрошки нове Згромадження починало поширюватися поза межі єпархії Сан-Рафаелю, починаючи з єпархії Анятужа з прийняттям парафії в Сунчо Корраль (провінції Сантьяго дель Естеро). В 1987 році Згромадження Воплоченого Слова переходить національні кордони, кладучи перші кроки для конкретизації свого місійного проекту: в лютому засновується перша місія в Перу в парафії Ліматамбо, єпархії Куско. В 1989 році присутність членів Згромадження досягає Північної Америки: 1 липня приходять перші священики нового Згромадження в єпархію Брукліну, Нью-Йорк (США).

   Декількома днями пізніше сконкретизувалася одна справа, яку о. Буела дуже очікував ще від початку, щоб формування його священиків було солідним: отримали дім у Римі, щоб приймати спільноту священиків-студентів, які вдосконалювали б їхні студії в Папських Університетах Вічного міста; перша спільнота була прийнята однією монашою спільнотою сестер, які дали в користування одну частину свого дому.

   27 грудня 1987 року, на свято св. Апостола Івана, відбулося офіційне заснування Малої Семінарії. Попередньогороку Мала Семінарія розпочалася в дуже убогий спосіб на Вілла де Люхан, а згодом перенеслася на парафію св. Максиміляна Марії Кольбе (перша парохія Згромадження в Сан-Рафаелі) аж доки не знайшла своє остаточне місце.

Marcelo

сем. Марсельо Морселльа, ВС (+ 1986).

   В 1988 році були засновані: 22 лютого – Чоловічий Новіціят імені «Марсельо Хавє’р Морселля», на честь семінариста, першого члена нашого Згромадження, який помер; 19 березня, на свято св. Йосифа Обручника, – жіночу гілку нашого Згромадження із назвою «Служебниці Господа і Діви Марії з Матара»; 25 грудня – чоловічий монастир «Воплоченого Слова», перший з контемплятивної гілки Згромадження.

   Того самого року, 23 вересня, відбулася Перша Генеральна Капітула. Отець Буела хотів, по можливості, жити монашим життям згідно норм Канонічного Права і, власне тому, він постановив, щоби настоятелі нового Згромадження були вибрані за голосуванням. Наступні роки Згромадження значно зросло, навіть поміж деяких непорозумінь і перешкод.

   Ключовим моментом в цьому стало заснування нашої власної монашої Семінарії – 1990 року, яка до того часу була з’єднана із єпархіяльною. Тож 16 квітня єпископ дав дозвіл на заснування нової семінарії на Вілла де Люхан із назвою: «Марія, Мати Воплоченого Слова». Мати власну семінарію полегшило завдання формувати семінаристів згідно специфічної мети Згромадження; наприклад, дало можливість вивчати латинську, грецьку, єврейську а також модерні мови; підкреслити пасторальний вимір формування; знайти підхід до філософсько-теологічного вивчення текстів св. Томи Аквійського; організувати Томістичні та Біблійні дні; мати власний журнал і власне видавництво; призначати професорів, та ін.

audiencia

Отец Буела на авдієнції в блж. Папи Івана Павла ІІ (1091 р.).

Іншими важливими подіями були такі: розробка Конституцій Воплоченого Слова в 1992 році; заснування монаших домів у Росії, Єрусалимі і в Тайвані в 1993, а в 1994 році – в Україні. Таким чином приходиться до Другої Генеральної Капітули, яка відбулася в серпні-вересні 1994 року, в якому були внутрішньо апробовані Конституції і Директорії Згромадження і організувалися Провінції, Настоятелі, способи і часи виборів.

   Святіший Престол довірив Згромадженню «Місію Sui iuris» (свого права) в Таджикистані, азіатській країні колишнього Радянського Союзу. Ще інше рішення Святішого Престолу, повідомлене листом від 11 квітня 2001 року, було встановити, що Генеральний Дім Згромадження матиме осідок в єпархії Велетрі-Сені (Італія) і що встановлюється тимчасовий Уряд задля того, щоб скликати Генеральну Капітулу. І, отже, Друга Надзвичайна Генеральна Капітула відбулася в Сені з 21 по 28 травня того самого року. На цій Капітулі о. Карлос Буела знову був обраний Генеральним Настоятелем.

segni

Отці та семінаристи ЗВС навколо о. Буели, Сені (Італія), 2006 р.

Від того часу, було дуже багато нових прохань з різних куточків світу про заснування монаших домів, деякі з них термінові, а багато з яких ще очікують свого виконання та на нові священичі свячення.

Напевно, найважливіша подія до цього часу – це канонічна апробація Згромадження Воплоченого Слова як чернечого Згромадження єпархіяльного права декретом підписаним 8 травня 2004 року (на свято Богородиці з Люхану), єпископом єпархії Велетрі-Сені Андреа Марія Ерба.


3s коментарів

  1. [...]  25 березня у 29-у річницю від дня заснування Згромадження Воплоченого Слова відбулося в Івано-Франківську урочисте [...]

  2. [...] березня у 29-у річницю від дня заснування Згромадження Воплоченого Слова відбулося в Івано-Франківську урочисте [...]

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 3Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3820Reads last week:
  • 54394Total visitors:
  • 2Visitors today:
  • 1138Visitors last week: