Home » Uncategorized » Мета та основа

Мета та основа

1. [Загальна мета] Третій чин мирян Воплоченого Слова має ту саму мету, що й чернеча родина, тобто подвійну: з одного боку, шукати більшу славу Божу та спасіння душ, намагаючись освятити своїх членів і, перебуваючи у мирянському стані, освятити цілий світ.

2. [Специфічна мета] З іншого боку, як члени Третього чину Воплоченого Слова, миряни докладають усіх своїх зусиль, щоб інкультуризувати Євангеліє, тобто продовжити Воплочення у всіх людях, у кожній людині та у всіх проявах людини, зокрема показуючи, що Церква «має справжній мирянський вимір, який випливає з її внутрішньої природи та місії, що коріннями сягає таємниці Воплоченого Слова та реалізується у різних формах в усіх її членах». Для цього вони прагнуть упорядковувати тимчасові справи згідно з Богом, установлюючи все в Христі, роблячи Христа видимим для інших, в основному через свідчення життя, випромінення віри, надії і любові, освітлюючи тимчасову реальність, з якою вони тісно пов’язані, щоб безупинно реалізуватися та прогресувати згідно з Христом і на славу Творця та Відкупителя.

3. [Основа] Як члени Родини Воплоченого Слова, миряни хочуть брати участь у міру свого стану у дусі та житті, які керують цією Родиною; таким чином, хочуть також основуватися на Ісусі Христі, який прийшов у тілі (пор. І Ів. 4,2), і тільки у Христі, і Христос навіки, і Христос у всьому, і Христос у всіх, і Христос все, тому що, скеля ж був Христос, і іншої бо основи ніхто не може покласти (пор. І Кор. 3,11). Хочуть любити, служити та спонукати до любові і до служби Ісусові Христові: його Тілу і його Духу. Як і фізичному тілу Христа в Євхаристії, так і Тілу містичному, яким є Церква, яка складається з нас самих, які через святість життя повинні стати «другими Христами» задля всіх людей, особливо бідних, грішників і ворогів, у яких ми бачимо самого Христа. Хочуть бути «як друга його природа», хочуть бути чашами, наповненими Христом, що розливає на усіх свою надзвичайну щедрість, хочуть своїм життям показати, що Христос живе. І хочуть служити Христовому Духу, бо це – душа Церкви і тому, що «коли ж хто Христового Духа не має, той йому не належить» (Рим. 8,9).

Наступні заходи

Тлумачний словник

сайт про Папу Франциска

Відвідування сайту

  • 3Reads today:
  • 372Reads yesterday:
  • 3820Reads last week:
  • 54394Total visitors:
  • 2Visitors today:
  • 1138Visitors last week: